Kids helping Kids – akcja charytatywna

7
0

Kwietniowy poranek 12.04.14 rozpoczął się dla Nolzy gwarnie i z dawką pozytywnej energii. Gromadka zainteresowanych małych artystów zgromadziła się w studiu Stojak w Krakowie w celu uczestnictwa w warsztatach fotografii studyjnej w ramach akcji charytatywnej „Kids helping Kids”, której efektem będzie wystawa oraz aukcja fotografii. Pieniądze z aukcji fotografii będą przeznaczone na renowacje podłogi w Domu Małego dziecka na Podgórzu.

W trakcie całodniowego szkolenia dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Nr . 3 w Miękini wzbogaciły swoją wiedzę w zakresie fotografii, stylizacji, designu ubrań, wizażu oraz fryzjerstwa studyjnego. Mali artyści prócz budowy i obsługi aparatu oraz obróbki zdjęć tworzyli fryzury, makijaże, zestawy strojów oraz uczyli się pracy z modelką. Dziewczyny zafascynowane pozowaniem modelek same stylizowały się w stroje Nolzy, z makijażem wykonanym przez ekipę warsztatów pozowały do zdjęć. Uwieńczeniem warsztatów był konkurs na najlepsze zdjęcie z bakstage’a akcji, którego zwycięzcą był zdolny Michał.

W akcję zaangażowani byli krakowscy artyści m.in. Quattro Studio, Katarzyna Gesing Photography, Michał Kopeć Photography, Ania Pyziołek, Monika Hełmecka, Nolzy oraz Rotaract Klub Kraków-Wawel.

Razem z Klubem Rotaract Kraków serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa podopiecznych PLACÓWKI OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEJ NR 3 w MIĘKINI, wieńczącą akcję „KIDS HELPING KIDS”.

Wernisaż odbył się 12 maja o godz. 19:00 w Pracowni pod Baranami
Wystawa czynna jest do 26 maja.

Rotaract Klub Kraków – Wawel jest stowarzyszeniem wspieranym przez Krakowskie Kluby Rotary zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego, kulturalnego, artystycznego, lekarzy, prawników, przedsiębiorców oraz reprezentantów władz samorządowych i rządowych.

Napisz komentarz

Ta strona stosuje pliki cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w opcjach przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.