Jak powstają buty?

2
0

Uwielbiam buty !! Przypuszczam, że podobnie jak większość kobiet i nie tylko! Szczególnie takie ”intrygujące oko”, idealnie wykonane i wygodne. Codziennie zakładasz buty, kupujesz, jestes zakochana w kilku modelach, zmieniasz je co sezon, ale czy nie zastanawiałaś się nigdy w jaki sposób są wykonywane? Obecnie buty powstaja przy pomocy skomputeryzowanych technik na skalę masową, ale można zamówić obuwie u szewca lub w pracowni wykonującej buty ręcznie. Czas oczekiwania będzie zdecydowanie dłuższy niż ekspresowe zakupy w sieciówkowym muzeum, ale efekt będzie warty grzechu oczekiwania ! Na naszym rynku pojawiły się sklepy internetowe, w których sam możesz zaprojektować ( wybrać fason, kolor, materiał) obuwie i zamówić nie wychodząc z domu ! Polecam sklep Fun in Design http://www.funindesign.pl/. Film „Jak powstają buty” Fun in Design. Zobacz!

Poniżej przedstawię Ci kolejno etapy powstawania obuwia, które niedawno poznałam na uczelni.

Projekt – podstawą dla projektanta jest inspiracja według, której poszukuje swojej wizji, następnie tworzy rysunki, projekty w programie komputerowym, aż dotrze do ostatecznej wersji swojego dzieła, którą przesyła wykonawcy

Rysunek Grażyna Widawska (grazyna-widawska.blogspot.com)

2. Kolejnym etapem jest przeniesienie projektu na kopyto – zielony odlew stopy na zdjęciu poniżej, firmy wykonują te czynności komputerowo albo mają gotowe schematy ! Na uczelni używaliśmy taśmę – oklejając kopyto, a następnie jak poniżej wykonywaliśmy według schematu wykładowcy linie pomiarowe nadające kształt naszemu buciczkowi!

3. Wzdłuż zaznaczonych lini używając nożyka obcinamy nasz model z taśmy, a następnie zdejmujemy z kopyta.

4. Model naklejamy na kartkę papieru i wycinamy. But jest prawie gotowy, dodajemy jeden centymetr na szwy i wycinamy jak poniżej na wybrany materiał i zszywamy wraz z przygotowaną wcześniej podeszwą. Do zszycia butów używane są specjalistyczne maszyny !

<

5. A to ja ciężko pracująca w trakcie zajęć i moi znajomi !

Poniżej przedstawiam Ci buty, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia, posiadają w swojej konstrukcji detal mojej kolejnej kolekcji, którą zaprezentuje już wkrótce na moim blogu!! Śliczne nieprawdaż? Wyprodukowane przez firmę www.mugnai.eu

Napisz komentarz

Ta strona stosuje pliki cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w opcjach przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.